Jednozadaniowość – Devora ZackKsiążka, która może pomóc w pracy. Autorka w przejrzysty i zachęcający sposób przekonuje nas, że możemy…

Twój umysł nie może być w dwóch miejscach jednocześnie. Zbyt wielu z nas popadło w uzależnienie od popularnego, kuszącego i niebezpiecznego narkotyku, jakim jest wielozadaniowość. Devora Zack też mu uległa, lecz go przezwyciężyła i stała się bardziej efektywna. Ty też możesz to zrobić.

Zack porządkuje dowody naukowe z zakresu funkcjonowania układu nerwowego, aby dowieść, że naprawdę nie możesz robić kilku rzeczy naraz – jest to po prostu iluzja. Lepiej dać sobie radę z mnóstwem informacji i zakłóceń, które dziś nas bombardują.

Ta książka wyjaśnia dokładnie, jak oczyścić i uspokoić umysł, jak ułożyć swój plan i uporządkować otoczenie, aby łagodnie, lecz zdecydowanie poradzić sobie z wymaganiami, jakie stawiają nam ludzie, i zrealizować pomyślnie swoje zadania – jedno po drugim, a przez to być o wiele bardziej produktywnym. Jednozadaniowość jest sekretem do osiągnięcia sukcesu i zdrowia psychicznego.

„Nie pozwól, aby zwiódł cię łagodny ton Zack – Jednozadaniowość jest książką opartą na poważnych badaniach naukowych, a pragmatyczne rady w niej zawarte mogą rzeczywiście zmienić twoją pracę i życie”.
David Bach, dziewięciokrotnie umieszczany na liście najpoczytniejszych autorów według „New York Timesa”, autor Automatic Milionaire oraz Smart Women Finish Rich

„Jednozadaniowość może dosłownie podwoić twoją produktywność i z dnia na dzień twoje osiągnięcia. Może to być teraz najważniejsza książka w twoim osobistym procesie zarządzania”.
Brian Tracy, autor bestselleru Eat That Frog

„Ta książka może ocalić twoje życie. Wielozadaniowość jest fatalnym zakłóceniem, które może zrujnować twoje zdrowie, twoje relacje i twoją pracę. Teraz jest lekarstwo: Jednozadaniowość. Przeczytaj tę ogromnie wciągającą, napisaną z humorem i nie-zwykle praktyczną książkę. Będziesz zadowolony, gdy to zrobisz”.
Jim Kouzes, współautor bestselleru The Leadership Challenge

„Byłem członkiem parlamentu, dyrektorem wykonawczym i konsultantem. Doświadczyłem stresu towarzyszącego wielozadaniowości i jestem wdzięczny Devorze Zack za wspaniałą książkę o jednozadaniowości”.
dr Walter McLean, były sekretarz stanu, Kanada

O autorce
Devora Zack – prezes firmy Only Connect Colsulting, Inc., świadczy specjalistyczne usługi w zakresie konsultingu i coachingu. Przeprowadziła szkolenia dla ponad stu firm, między innymi dla Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, Cornell University, Smithsonian Institution, SAIC, America Online oraz dla Biura patentów i znaków handlowych USA.

Informacje techniczne
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192
ISBN: 978-83-63488-62-8
Tytuł oryginału: Singletasking. Get More Done – One Thing at a Time

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos